Rukavice Scott Assault Black

Značka:

Scott

Cena s DPH:

59,94 

Vyberte variantu :

S
M
L
XL
2XL
3XL

Legenda skladovej dostupnosti

SKLADOM (produkt je na predajni v Košiciach)
SKLADOM DO (X) DNÍ (produkt bude do (X) pracovných dní na predajni v Košiciach)
NA OBJEDNÁVKU (produkt je možné objednať, jeho termín dodania musíme preveriť)
NEDOSTUPNÉ (produkt sa už nedá objednať)

Dlaň z Clarino™ kože, dierovaná sieťovina na chrbte ruky, kože a carbonové vlákno na kĺboch

zloženie:

Dlaň: 60% Nylon, 40% Polyester

Vrchný materiál: 35% koža, 15% Nylon, 5% Polyurethane

vlastnosti:

Kvalitná drsná koža na dlani, prekrývané pre väčšiu odolnosť

Karbónové chrániče kĺbov

Na prstoch priľnavý povrch pre lepší úchop

 

scott

História

História firmy Scott siaha do roku 1958, kedy Ed Scott učinil revoláciu v lyžovaní svojím vynálezom prvej hliníkovej lyžiarskej palice. Od tej doby uviedla firma na trh mnoho ďalších inovatívnych produktov. Dôležité milníky v histórií spoločnosti: 

1958

Zrodenie firmy SCOTT a revolúcia v lyžiarskych paliciach

Lyžovanie zažilo prevrat vďaka technickej inovácií od Eda Scotta, talentovanéh inžiniera a závodného lyžiara žijúceho v Sun Valley v Idaho. Scottov vynález prvej zúženej hliníkovej palice okamžite nahradil vtedajšie využitie bambusu a ocele v lyžiarskom športe. Prevratný vynález rozbehol novú značku SCOTT a postavil Eda Scotta do pozície odborného produktového lídra na lyžiarskom trhu. Scottova počiatočná vízia technickej inovácie ďalej slúžila ako základ firemnej filozofie po celú dobu jej rastu a expanzie na nové trhy.

1970

Vstup na motokrosový trh

V roko 1970 vstúpil Scott na trh ochranných motokrosových okuliarov s historicky prvými okuliarmi špecificky vytvorenými pre použitie v motokrose. Neskôr firma pridala tiež produkciu motokrosových topánok, gripov na riadidlá a príslušenstva.

scott

1971

Najľahšia lyžiarska topánka a prvé penou ventilované lyžiarske okuliare

V roku 1971 vyprodukovala firma Scott najľahšiu lyžiarsku topánku na svete a predstavila jedny z prvých lyžiarskych okuliarov, ktoré využívali penovú ventiláciu

1978

Európska centrála

Firma otvorila svoju európsku centrálu v meste Givisiez z blízkosti Fribourgu.

1986

Najdômyselnejšia továreň na lyžiarske paličky a prvý horský bicykel

V roku 1986 otvorila firma v Taliansku najdômyselnejšiu továreň na lyžiarske palice na svete. Tým sa stala celosvetovým lídrom v produkcii lyžiarskych palíc. V rovnakom roku tiež predstavila svoj prvý horský bicykel. 

1989

Prvné aerodynamické riadidlá

V roku 1989 Scott predstavil jeden z najinovatívnejších produktov v histórií cyklistiky - aerodynamické riadidlá. Riadidlá použil Američan Greg Lemond v roku 1989, kedy vyhral Tour de France.

1991

Odpruženie Unishock

V roku 1991 začala firma vyrábať odpruženie horských bicyklov s Unishockom.

1992

Prvé celoodpružené horské bicykle

V roku 1992 predstavil SCOTT svoje prvé celoodpružené bicykle a uviedol na trh tiež cyklistické topánky a prilby vlastnej produkcie.

1993

Financovanie expanzie prostredníctvom externého investora

Aby mohla financovať svoju akvizičnú stratégiu, predala spoločnosť 55% svojich akcií chicagskému investičnému fondu Zell Chillmark.

1994

Rukavice

V roku 1994 bola predstavená kolekcia zimných športových rukavíc

1995

Endorphin, prvý karbonový horský bicykel

Firma SCOTT predstavila prvý karbonový horský bicykel. Vďaka mnohým víťazstvým vo svetovom pohári a na olympijských hrách a ohromnému  záujmu médií sa karbonový bicykel menom Endorphin stal naozajstnom legendou

1997/1998

Oblečenie a lyže

V roku 1997 predstavila firma kolekciu technického zimného športového oblečenia. O rok neskôr začala vyrábať lyže.

1998

G-Zero: najľahší celoodpružený bicykel na svete

SCOTT predstavil najľahší celoodpružený horský bicykel na svete. Meno "G-Zero" sa stalo medzníkom v rozvoji cyklistického odvetvia

1998

Management Buy-Out

Beat Zaugg, Tom Stendhal a management firmy Scott odkúpili spúť časť firmy od investičnej firmy Zell

2000

Inovácia v lyžiarskych doplnkoch

Skupina SCOTT uviedla na svetový trh patentované inovácie v lyžiarskych okuliaroch: ventilačný systém RAM air a revolučnú šošovku Amplifier. Tiež predstavila novú inováciu v lyžiarskych paličkách: nastaviteľný systém remienkov lyžiarskych paličiek LeverLock. 

2001/2003

Nové hmotnostné rekordy

V roku 2001 predstavila firma SCOTT cestný bicykel Team Issue s najľahším rámom na svete (ľahší než 1 kg). Tento rekord prekonala v roku 2003 bicyklom CR1 s najľahším rámom na trhu vážiacim len 895 gramov. 

2002

Druhý management buy-out od Beata Zaugga

Vlastnická štruktúra firmy sa opäť zmenila. Behom druhého management buy-outu zvýšil Beat Zaugg svoj vlastnický podiel na 51,5%. Tom Stendahl a ďalší akcionári si ponechali podstatné podiely vo firme. 

2003

Uvedenie bicykla Genius – „revolučného horského bicykla“

SCOTT predstavil bicykel Genius. Jednalo sa o nový koncept celoodpruženého bicykla s možnosťou nastavenia troch rôznych režimov (režim lock-out, režim all-travel a režim traction). Čoskoro boli časopisy plné správ o Geniuse. Úspech bicykla Genius bol zdôraznený tiež víťazstvom Thomasa Frichknechta na majstrovstvách sveta v MTB maratónu. 

2004

Akvizácia fínskych firiem Yoko a Reima

Tieto akvizície otvorili dvere na trh street bikov a snežných skútrov

2004

Scott vyhráva európsku lyžiarsku cenu za helmu Biomex®

Táto helma, vytvorená v spolupráci s firmou Biomex® Protection, bola veľkým krokom vpred v zaistení bezpečnosti hlavy v zimných športoch. Helma Biomex mala Dual Band Roll Cage (obdĺžnikového tvaru), ktorý znížil hmotnosť a zvýšil komfort nosenia. 

2005

Najľahší triatlonový bicykel na trhu

Použitím svojej patentovanej technológie CR1 vytvorila firma najmodernejší triatlonový rám PLASMA. Vážil len 980 gramov. Po pridaní integrovaného aerodynamického sedadla vážiaceho 300 gramov, vznikol najľahší aerodynamický rám na svete s geometriou pre triatlon. 

2005

Tretí management buy-out od Beata Zaugga

V roku 2005 odkúpil Beat Zaugg zvyšných 48,5% firmy, čím získal 100% podiel vo firme. 

2006

Kolekcia bežeckých topánok

Firma najala výzkumnú a vývojovú laboratóriu v Portlande v Oregonu, aby vytvorila kolekciu špičkovej bežeckej obuvi pre atlétov

2007

Predstavenie rámu Addict

Nový Addict je najľahší cestný rám na trhu - váži len 790 gramov aj s integrovaným sedlom (165 gramov).
V kombinácií s novou útlejšou vidlicou IMP™, ktorá váži len 330 gramov, dosahuje nové bicykel Addict váhu neuveriteľných 5,9 kilogramu.

2007

Najľahšia kombinácia rámu a tlmiča na svete

Pridaním revolučnej technológie Integrated Molding Process (IMP™) k už overenej technológií CR1 a novému tlmiču Nude TC™, dosiahol SCOTT najľahší celoodpružený bicykel na trhu.

2008

50 rokov výročia firmy Scott

Scott oslavuje svoje zlaté výročie a tiež 50 rokov venovaných pokroku v športe. Časy sa zmenili a firma Scott sa vypracovala v celosvetovo úspešnú firmu v oblasti bicyklov, zimných športov, motošportov a behu. Zároveň ale zostala verná svojej vízií, ktorá sa zrodila v jej skromných začiatkoch pred 50 rokmi. Ako kedysi v maličkej firme Eda Scotta je aj dnes dôraz kladený na inováciu, technológiu a design. 

2008

Technológia šošoviek Solar Blocker

Prichádza nová technológia šošoviek Solar Blocker, ktorá spríjemní zážitky z hôr. Šošovka blokuje väčšinu modrého svetla, aby ochránila oči a je doporučená pre lyžovanie na ľadovci a pri slnečných dňoch. 

2008

Ovorenie novej americke centrály v Sun Valley v Idaho

2009

Zrodenie druhej generácie bicykla Genius

Rovnaké meno, nový rám. Druhá generácia bicykla Genius má upravenú geometriu a nový tlmič Equalizer2 so systémom prepúšťania oleja.

2009

Nové karbonové lyže – Crusair

Nové lyže Crusair sa rýchlo stáva pojmom na trhu freeride lyžovania. Kombinácia karbonového rámu a vzduchových kanálov v drevenom jadre poskytuje neobyčajne ľahkú, stabilnú a ovládateľnú lyžu.

2010

Nová Twin Loc technológia odpruženia pre bicykle

Nová Twin Loc páčka umožňuje jazdcovi upravovať jazdné nastavenie behom jazdy alebo uzamknúť celkové odpruženie, bez toho aby sme museli zložiť ruky z riadidiel. Jazdci môžu prepínať medzi režimom full travel, režimom traction a teraz aj celkovým uzamknutím oboch vidlíc a tlmiča Equalizer 2 TC.

2011

Nový Scott Scale MTB

S váhou 899 gramov je Scale najľahším MTB karbonovým rámom, ktorý sa kedy vyrobil. Svetový šampión Niro Schurter vyhráva s novým Scal 899 MTB Svetový pohár.

2011

Bicykel Genius LT znova mení All-Mountain

LT znamená „Long travel“. Potrebujete ho pri All-Mountain situáciách s ťažkými zjazdami, ale aj tam, kde ste rozhodnutí vystúpať až na vrchol. Nie je to problém, keď máte najľahší All-Mountain karbonový rám s možnosťou 185 mm a 110 mm zdvihu, ktoré môžete vďaka Twin Loc uzamknúť. 

2011

Scott ponúka kolekciu E-Bike

V úzkej spolupráci s elektronickým gigantom firmou Bosch, sa stal Scott prvou firmou, ktorá ponúka jednoducho obsluhovateľný E-Bike systém.

 

TECHNOLÓGIA

DRYOSPHERE

Látka DRYOsphere tvorí účinnú ochranu proti vode a vetru, je vzdušná a zároveň odolná proti vonkajším klimatickým vplyvom. V kombinácií s DRYOzone DWR (Durable Water Repellent), sú tieto technológie aktívnou ochranou proti vode a vetru, zatiaľ čo umožňujú únik vlhkosti a pár. Takáto kombinácia ochrany a vzdušnosti vás udržuje v suchu a v pohode v akýchkoľvek klimatických podmienkach. 

WATERPROOF/VODEODOLNOSŤ

Udržuje vás v suchu pomocou ekologickej, odolnej a na vonkajšej strane vodeodpudivé technológie (DWR). Tento materiál je tiež veľmi odolný proti škvrnám. 

WINDPROOF/VETRUODOLNOSŤ

DWR technológia je dostatočne odolná proti vetru a udržuje telo v teple.

 

BREATHABLE/VZDUŠNOSŤ

Reguluje telotu, udržuje vás v pohodlí a suchu. Umožňuje odvod vlhkosti a pár.

Mohlo by Vás zaujímať..